Eurovíziós Dalfesztivál
A dalfesztivál

//songcontest.gportal.hu/portal/songcontest/image/gallery/1337956224_20.png
Az Eurovíziós Dalfesztivál egy évente megtartott verseny az Európai Műsorsugárzók Uniójának aktív tagállamai között. A fesztivál keretében minden résztvevő ország benevez egy zeneszámot, amit élő adásban előadnak, majd szavaznak a többi résztvevő által benevezett számokra, hogy megtalálják a verseny legnépszerűbb dalát.   több?

 
2012-es fesztivál

//songcontest.gportal.hu/portal/songcontest/image/gallery/1337956226_77.png
A 2012-es Eurovíziós Dalverseny az ötvenhetedik a dalversenyek sorában, amit Azerbajdzsán fővárosában, Bakuban rendeztek meg, mivel a 2011-es Eurovíziós Dalversenyt az azerbajdzsáni duett, Ell és Nikki nyerte. Két elődöntőt rendeztek, az elsőt 2012. május 22-én, a másodikat pedig május 24-én. A döntőre 2012. május 26-án került sor.   több?

 
Évről-Évre

//songcontest.gportal.hu/portal/songcontest/image/gallery/1337956222_11.png
Az első Dalfesztivált a svájci Luganóban tartották 1956. május 24-én. Hét ország vett részt; mindegyik 2 dalt küldve be, így összesen 14 dal hangzott el. Ez volt az egyetlen alkalom, hogy országonként több, mint egy dalt adtak elő: 1957-óta az összes Dalfesztivál 1 dalt engedett meg országonként. Az 1956-os Dalfesztivált a rendező ország, Svájc nyerte.   több?

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Elfelejtettem a jelszót
 

 

1965-ös Dalfesztivál

Az 1965-ös Eurovíziós Dalfesztivál volt a tizedik Eurovíziós Dalfesztivál, melynek az olaszországbeli Nápoly adott otthont. A helyszín a nápolyi Sala di Concerto della RAI volt.

A résztvevők

Először vett részt Írország, mely később a verseny legsikeresebb országa lett.
Egy év kihagyás után tért vissza Svédország, így összesen rekordmennyiségű tizennyolc dal versenyzett.
Másodszor vett részt a versenyen a spanyol Conchita Bautista, a Jugoszláviát képviselő Vice Vukov, és az osztrák Udo Jürgens is. Utóbbi a következő, 1966-os versenyen is részt vett, és onnan már győztesként távozott.

A verseny

Ez volt az első alkalom, hogy egy ország dala teljes egészében nem a nemzeti nyelven szólalt meg, ugyanis Svédország dala angol nyelvű volt. Az ellenkezés miatt a következő évtől bevezetésre került az a szabály, mely szerint mindegyik résztvevőnek a saját országának egyik hivatalos nyelvén kell énekelnie.[1]
Ez volt az első verseny, amelyet az Eurovízió kelet-európai megfelelője, az Intervízió is közvetített.

A szavazás

A szavazás nem változott az 1964-es versenyen bevezetett rendszerhez képest. Az egyes országok 10-10 zsűritaggal rendelkeztek, akik tetszőlegesen osztottak szét három pontot a dalok között. Ezután összeadták a pontokat, és az összesített lista első három helyezettje kapott 5, 3 és 1 pontot. Amennyiben csak egy dalra szavazott az összes zsűritag, akkor az 9 pontot kapott, ha csak kettőre, akkor azok 6 és 3 pontot kaptak.
A szavazás a fellépési sorrendnek megfelelően zajlott: Hollandia volt az első szavazó, és Svájc az utolsó. Luxemburg rögtön az első szavazó után az élre állt, és bár a második, brit zsűri pontjai után még Monaco beérte pontszámban, ám a luxemburgi dal ezután végig vezetve az élen zárt. Az előnyt annak ellenére is sikerült megőrizni, hogy a korábbi évekhez viszonyítva sok, összesen hét zsűri sem tartotta pontra érdemesnek a győztes dalt. Ezek a brit, a belga, a monacói, a portugál, az olasz, a jugoszláv és furcsa módon az énekesnő hazája, Franciaország zsűrije voltak. Emellett négy ország zsűrijétől gyűjtött be a maximális öt pontot. Luxemburg másodszor tudott diadalmaskodni, és a Serge Gainsbourg által írt dal világsláger lett.
Az Egyesült Királyság végzett a második helyen, immáron ötödik alkalommal. Érdekesség, hogy ez a második hely a legjobb eredmény, amelyet a fellépési sorrendben kettes sorszámmal valaha elértek. Még soha senkinek nem sikerült nyernie innen, és a legtöbb utolsó helyezett dalt – szám szerint kilencet – kettes sorszámmal adták elő.
Akárcsak az előző három évben, ismét négy ország maradt pont nélkül. Ezúttal Belgium, Finnország, Németország és Spanyolország énekese távozott üres kézzel. Mind a négy ország másodszor kapott nulla pontot.

Eredmények

# Ország Előadó Dal Helyezés
1 Hollandia Conny van den Bos Het is genoeg 11.
2 Egyesült Királyság Kathy Kirby I Belong 2.
3 Spanyolország Conchita Bautista ¡Qué bueno, qué bueno! 15.
4 Írország Butch Moore I'm Walking the Streets in the Rain 6.
5 Németország Ulla Wiesner Paradies, wo bist du? 15.
6 Ausztria Udo Jürgens Sag ihr, ich lass sie grüßen 4.
7 Norvégia Kirsti Sparboe Karusell 13.
8 Belgium Lize Marke Als het weer lente is 15.
9 Monaco Marjorie Noël Va dire à l'amour 9.
10 Svédország Ingvar Wixell Absent Friends 10.
11 Franciaország Guy Mardel N'avoue jamais 3.
12 Portugália Simone de Oliveira Sol de inverno 13.
13 Olaszország Bobby Solo Se piangi, se ridi 5.
14 Dánia Birgit Brüel For din skyld 7.
15 Luxemburg France Gall Poupée de cire, poupée de son 1.
16 Finnország Viktor Klimenko Aurinko laskee länteen 15.
17 Jugoszlávia Vice Vukov Čeľnja 12.
18 Svájc Yovanna Non, à jamais sans toi 8.

forrás: wikipédia

 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!